Jamchestra » Neaktuality » Instrumental Battle: The Bloodsport II / 6.4.2013

Instrumental Battle: The Bloodsport II / 6.4.2013

Instrumental Battle: The Bloodsport II / 6.4.2013

V sobotu 6.4.2013 uspořádali brandýský obchodník s bílým masem Láďa Hrubec a čelákovický narkobaron Jirka Zradička další boj na život a na smrt v nechvalně proslulé aréně Egzyl pod brandýským kinem. Její podlahu opět smáčely litry krve a diváci si užili novodobý gladiátorský zápas, ve kterém svým řevem rozhodovali o vítězi. O hudební podkreslení souboje se zasloužil DJ Mini Lxr, který by jistě sám zvítězil, pokud by ho organizátoři pustili z klece. Krvavé peníze ze sázek vybíral a rozděloval překupník Janis.

Do prvního kola nastoupili Diana AKA Květa na hoboj a příčnou flétnu, Zdeno na zelenou foukací harmoniku, Kuba na hromadu bicích, Karel na pozoun a jeho jednotlivé části, Hasju na kytaru, Majkl na basu, Jelen na havajskou kytaru, Lucie Jursíková na autoharfu a Pavel Kopecký na basběžku. Zdeno prorazil Majklovi ušní bubínky, Kuba přesnými údery paliček rozbil havajskou kytaru, Diana s Karlem si rozebrali nástroje, a zatímco Karel nezahrál jediný pořádný tón, Diana se stala miláčkem publika. Hasju převálcoval Květu. Lucie a Kopečák byli vyřazeni kontumačně, protože hráli hrozně. Jejich nástroje převzali Karel a Jelen, kteří mezitím stihli posbírat své zuby po podlaze a dostali druhou šanci. Karel rychle zjistil, že struna od piána natažená na staré lyži skýtá nepřeberné množství ošklivých zvuků, které místní zvrácené publikum obzvláště miluje, a postoupil dál.

Další souboje přinesly ještě tvrdší údery, silnější páky, víc podpásovek a víc kopů s otočkou. I přes rozbité hlavy, vyražené zuby, natržené svaly a ztrátu krve podávali bojovníci stále odvážnější a neuvěřitelnější výkony, a po každém kole bylo o mrtvolu víc a barman si dělal na pultu další zářez. Výjimkou byl jen Zdeno, kterého moderátoři poslali do dalšího kola těsně před tím, než by ho Diana dorazila hobojem, a na chvíli mu tak zachránili život. Do semifinále se probojovali Diana, Kuba, Zdeno a Karel.

Hráči Jamchestry se do sebe pustili tak nelítostně, jako by hráli každý v jiné kapele. Po semifinále zbyla v ringu trojice vyčerpaných (a ve dvou případech polonahých) mužů a svěží a sebejistá Diana, která s přehledem postoupila do finále. Výběr jejího protihráče tak jednoznačný nebyl a s podporou Ládi a Jirky nakonec prošel Karel.

Záznam z finálového kola je tady. Diana potvrdila své vítězství a sklízela zasloužené ovace, zatímco její soci dodýchávali v prachu před arénou.

Večer pokračoval v přátelské atmosféře jamem. Hráli ti, kdo ještě byli schopni hrát. Až se najdou další muzikanti ochotní pro pár okamžiků slávy obětovat svou dobrou pověst a možná i život, bude souboj pokračovat.

Fotky od Pavlíny.